Vaata, milline hakkab tulevikus välja nägema Lutheri kvartal!

Kristel Kossar,  Tallinncity.ee vanemtoimetaja

Linnavalitsus kinnitas Lutheri kvartali detailplaneeringu, nüüd ootab seda ees avalik väljapanek ja seejärel kehtestamine. Detailplaneeringu kohaselt peaks Pärnu maantee, Tatari ja Vana-Lõuna tänava vahelisele alale kerkima äri- ja eluhoonetega kesklinna vääriline keskus.

Detailplaneeringus toonitatakse, et olemasoleva hoonestuse renoveerimine ja uute rajamine nõuab sellises keskkonnas läbimõeldud ja sidusat lahendust - ajalooliste hoonete renoveerimisel tuleb tingimata taastada need võimalikult olemasoleval kujul. Samas peab olemasolevate paekivi hoonete renoveerimisel arvestama nende uue funktsionaalse rolliga planeeringu terviku struktuuris. Uushoonestuse puhul soovitati arvestada ka ala ajaloolist ülesannet -  Lutheri vabriku kuulsat painutatud vineerist mööbli tootmist.

Ala arhitektuurvõistluse võitnud Mihkel Tüür arhitektuuribüroost Kadarik Tüür Arhitektid OÜ selgitas, et uushoonestuse puhul käsitleb planeering hoonemahtusid ideeliselt maastikust väljakasvavate ruumiliste ühikutena. Maastik, mis iga hoone ühel küljel jätkub terrasside ja rõdudemaastikuna on markeeritud vineeri kasutusega hoone sellel küljel. Vaata fotodelt, missugune ala tulevikus välja nägema hakkab!


Allikas: Tallinn City

Lisa kommentaar

Email again: