Uus Maa kinnisvarakommentaar: müüjate hinnaootustele tuleks pidurit tõmmata

Elukondlikus kinnisvarasektoris on taas käes hetk, mil tuleks müüjate hinnaootustele pidurit tõmmata, nendib kinnisvarafirma Uus Maa oma kuuülevaates.

«Kuigi turg ise on stabiliseerunud ning müüdud korterite hulgad ei purusta rekordeid, on viimastel kuudel toimunud mitmetes aktiivsemates piirkondades suured tehingute hinnatõusud, mille põhjused on aga mõnevõrra kaugemal minevikus,» rääkis
Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.

 «Nimelt, praeguseid kõrgeid keskmisi ruutmeetrihindu tekitavad asjaõiguslepingute sõlmimised uusarendustes, kus varem broneeritud korterid on valmis saanud ja võtmed ostjatele üle antud.»

Samaaegselt on analüütiku hinnangul olnud märgata osa vanemate järelturukorterite pakkumishinna äkilist kasvu. Vähi sõnul tuleb aga kohe öelda, et emotsioonide aeg kinnisvaraturul on läbi ning et tegelikult ka huvilisi leida, tasub hinnaootustes koheselt maa peale tagasi tulla, sest vaid nii on võimalus jõuda tehinguni.

Eesti kinnisvaraturg jätkab küllaltki aktiivsel kursil. Siiski ei saa kogu riigis toimuvat kanda kohe elamispindadeturule, sest siin omavad suurt rolli ka muud kinnisvaraliigid.

Maa-ameti andmetel toimus aprillis kogu Eestis 4363 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on märtsist 0,9% enam. Mullu aprillis toimus aga samuti 4363 tehingut. Tehingute rahaline kogumaht oli 213,34 miljonit eurot, mis 12 kuu lõikes on üle keskmise tulemus.


Allikas Majandus24.

Lisa kommentaar

Email again: