Riskifondi juht Paul Singer: Hiina krahh võib olla hullem kui 2007. aasta USA kinnisvara laenuturu kriis

Riskifondi juht Paul Singer ütles, et Hiina aktsiaturu krahh võib olla suuremate tagajärgedega kui USA kinnisvara laenuturu kriis, vahendab Bloomberg.

„See on kinnisvara laenuturu kriisist tunduvalt suurem,“ ütles Singer, kes on riskifondi Elliott Management asutaja. Ta lisas, et Hiina krahh ei pruugi olla siiski piisavalt mõjukas, et tekitada globaalsel finantsturul suuremat tulemöllu.

Peale Singeri on taolisi avaldusi teinud ka kuulsad rahahaldurid Bill Ackman ja Jeffrey Gundlach.

Hiina aktsiaturg 12. juunil saavutatud tipus kukkunud ligi 30 protsenti ja tervelt turult on välja voolanud 4 triljonit dollarit. Turukrahhi tekitas investorite liigselt suur laenukoormus. Nimelt võeti aktsiate ostmiseks rekordkogustes laene. Hiina valitsus on aga turulanguse peatamiseks mitmeid erakorralisi meetmeid, mille hulka on kuulunud ka otsene sekkumine turgudele.

Pershing Square Capital Managementi juht Bill Ackman aga ütles, et Hiina probleemid on turgude jaoks palju suurema kaaluga kui Kreeka omad.

„Hiina on globaalselt palju suurem hädaoht,“ ütles Acman kolmapäeval peetud konverentsil. „Hiina aktsiaturg on märkimisväärne ja pisut hirmutav fenomen.“

Ackman ütles, et kui vaadata varjatud pangandust, suurt finantsvõimendust ja seda, kuidas valitsus püüab iga hinna eest turulangust peatada, „siis tundub olukord hullem kui 2007. aastal USAs.“


Allikas Äripäev.


Lisa kommentaar

Email again: