Pindi: kinnisvaraarendus piirdub Tallinna ja Tartuga

Ehkki uue korteri ihalejaid on igas linnas, saavad seda endale lubada peamiselt vaid Tallinna ja Tartu rahvas - mujal on vanad korterid selle jaoks liiga odavad.

«Rusikareegel ütleb, et uue ja renoveeritud vana korteri hinnavahe jääb tavapäraselt 40-60 protsendi vahele,» ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige  Peep Sooman pressiteate vahendusel. Tema sõnul on aga väiksemate linnade korterite vaid mõnesajaeurosed ruutmeetrihinnad nii odavad, et nende kõrval tunduks uusehitis röögatult kallis.

 «Kortermaja ehitus maksab maa hinda arvesse võtmata Tallinnas ja Jõgeval sama palju- umbes 1000 €/m², aga Jõgeva korteriomandite keskmine tehinguhind oli 2015. aasta I kvartalis 163 eurot, mis tähendab et lõpuks oleks uue ja vana korteri hinnavahe ligi kümnekordne. Absurd,» lausus Sooman.

Ka rohkem taastunud turuga linnades nagu Haapsalu või Viljandi oleks hinnavahe siiski mitu korda suurem, miks ostjaid eemale peletab ja seetõttu ka arendajaid sealt piirkondadest eemal hoiab.

Mõnes väiksemas linnas on siiski uusi kortermaju ka pakkumises - Paldiskis, Pärnus ja paaris veel, kuid peamiselt piirdub elukondliku kinnisvara arendus Tallinnast ja Tartust eemal vanade kortermajade renoveerimisega või elamukruntide tükeldamisega, lisas Sooman.


Allikas Majandus24.

Lisa kommentaar

Email again: