Pindi indeks langes poole aastaga 7%

Pindi Indeks tõusis novembris 2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1252 eurot. Veel mais oli see suurus 1343 €/m² ehk langus on olnud 7%.

Pindi Kinnisvara andmeil tehti novembris indeksilinnades 1227 korteriomandi tehingut, sarnases suurusjärgus oli tehingute arv ka tänavu kevadel.

Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman ütles, et kevadel oli turg üle kuumenemas ning ostjad talitsesid üha kallinevate kinnisvarahindade tõttu oma ostutuhinat. „Ka pangad manitsevad laenu võtvaid noori üheksa korda mõõtma ja siis alles lõikama. Peamiselt on langus tingitud kallimate varadega tehtavate tehingute arvu vähenemisest,“ lisas ta.

Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 13 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 78 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud kõikide korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Allikas kinnisvarauudised.ee

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: