Närvilised sakslased kahmavad kulda kokku

Euroopa ebakindel majanduslik olukord ja hirm Kreeka maksevõimetuse pärast panevad inimesi kullakange ja –münte kokku kahmama.

Saksa investorid asusid esimeses kvartalis hoolega kulda ostma, et kaitsta end Euroopa Keskpanga poliitika ja aina kerkiva ohu eest, et Kreeka paiskab eurotsooni laiali, kirjutab The Telegraph.

Viimased andmed World Gold Council’ilt näitavad, et sakslased kasvatasid möödunud kvartalis kullakangide ja –müntide ostu viiendiku võrra 32,2 tonnile. Kasv oli kiirem, mis viimase aasta jooksul nähtud.

Aktiivset kulla kokkuostu võis aga esimeses kvartalis täheldada kogu Euroopas.

„See oli tugevaim aasta algus kulla kokkuostmise osas Euroopas alates 2011. aastast,“ rääkis World Gold Council strateeg Alistar Hewitt. „Saksa investorid on närvilised nii Euroopa Keskpanga, Kreeka kui Ukraina pärast,“ lisas ta.

Laiemal turul langes aga nõudlus esimeses kvartalis aastaga 1%, 1079 tonnile.

Hoolimata kasvavale nõudlusele Euroopas, domineerib kulluturul siiski Aasia. Hiina ja India annavad kahepeale kokku 54% nõudlusest.

Kui arvestada väärtust, siis langes kulla nõudlus aastataguse ajaga võrreldes 7%, 42 miljardile dollarile. Kullaunsti keskmine hind oli 1218,5 dollarit, mis on 6% madalam kui aasta eest.


Allikas Äripäev.

Lisa kommentaar

Email again: