Kuidas kinnisvara näiliselt väärtuslikumaks muuta

Plaanid kinnisvara müüa ja kõik tõotab kopsakat müügisummat – heas seisus maja, suurepärane asukoht, ainult et elamise sisuline pool jätab pisut soovida? Siis pea meeles mõned nipid, kuidas taskukohaste vahenditega kinnisvara näiliselt väärtuslikumaks muuta.

Iluliistud – detailid on olulised
Lihtne kapp võib olla ilus küll, aga kui lisad sellele näiteks suursuguse ülaliistu, saab sellest ilus ja kallihinnalise ilmega kapp. Liistud ei maksa palju, nende paigaldamine on lihtne, samas loovad need ruumis tervikutunde.

Värvid on olulised
Psühhedeelne ja kirju, palju erksaid värve on kindlasti halb mõte. Hästi ja luksuslikult mõjuvad rahulikud sügavad toonid. Hea mõte on ka näiteks siseuste mustaks võõpamine – see loob automaatselt kallihinnalise mulje. Ainult ära sel juhul unusta interjööri ka musti aksesssuaare lisamast, muidu mõjuvad uksed hoopis võõrkehadena.

Dekoratiivpadjad
Neil on sisustuses kaks ülesannet täita – hoolikalt valitud padjad loovad elamisest luksusliku mulje ning aitavad nii pereliikmetel kui küllatulnuil (potentsiaalsetel ostjatel näiteks) end mugavalt tunda. Et luksuslikku muljet saavutada, vali patju erinevas suuruses ja pigem olgu neid palju kui vähe.

Aknakatted
Neid vali hoolikalt! Suvaliselt ettevisatud kahtlase kvaliteediga kardinad või rulood jätavad kodust odava ja lohaka mulje ka siis, kui kõik muu on hooolikalt valitud. Ära vali kõige odavamaid aknakatteid – nendesse tõesti tasub pisut investeerida. Näiteks näevad kohutavad välja kardinad, millele tuleb eraldi kinnitada metallrõngad, et neid riputada saaks, samas on see tõenäoliselt odavaim võimalik lahendus. Eelista naturaalseid materjale – siidi, linast kangast ja muud taolist.

Köögikappide käepidemed
Pealtnäha vähetähtis detail mängib üldilmes ometi väga olulist rolli. Ära pöördu nende ostmiseks ehituspoodi – sealne valik võib olla välimuselt moodne, aga on kokkuvõttes siiski odavailmeline ja kehva kvaliteediga. Suurepäraseid käepidemeid võid leida näiteks antiigilaatadelt.

Valgustus
Ära vali igavaid lahendusi, mida igas euroremonditud elamises kasutatakse! Mõtle pisut kastist välja ja püüa leida omanäolisi lahendusi. Ka siin võid piiratud eelarve korral kiigata vanakraamiäridesse või kirbuturgudele – sealt võid oma kodu ehtima leida suisa lühtreid.

Aksessuaarid
Neid peab oskama valida ja doseerida – ilma aksessuaarideta tundub kodu kõle ja külm, kui need on aga kehvasti valitud või saab neid liiga palju, on üldmulje jube ja visuaalselt mürarikas.
Lihtne viis lisada kodule aksessuaaride abil luksuslikku välimust, on valida kullatud detaile: kullatud pildi- ja peegliraamid, kullatud jalgadega lauakesed ja muu selline on siin omal kohal.


Allikas Postimees Kodu.

Lisa kommentaar

Email again: