Jaan Puusaag: Poliitikud ei saa väga hästi aru, mida kasum tähendab

Poliitikud on aeg-ajalt näidanud üles soovi seada sisse ettevõtete klassikaline tulumaks. Ent kui võrrelda ettevõtete kogukasumit ja selle pealt makstud tulumaksu selgub, et meil sisuliselt juba on see.

Eestis on süsteem, kus teenitud, ent firmast välja võtmata kasumi pealt tulumaksu pole. Nii IRL, sotsiaaldemokraadid kui Keskerakond on leidnud, et selle võiks taastada vahemikus seitse kuni 15 protsenti.

TNS Emor tegi läinud novembris Äripäeva palvel küsitluse, kus selgus, et neli tippjuhti viiest on ettevõtete klassikalise tulumaksu vastu. Üks nendest on ka käesoleva tabeli andmed koostanud Krimelte tegevjuht Jaan Puusaag. Ta juhtis tähelepanu maksukogumise dünaamikale – tulumaksu osa ettevõtete kogukasumist on tõusuteel ning 15-protsendine kohustuslik tulumaks tema sõnul riigi kogutavat summat ei kergitaks. «Kahtlen, et maksulaekumine tõuseks – ettevõtted hakkavad optimeerima,» ütles Puusaag.

Tema sõnul on klassikaline tulumaks ebaõiglane, sest ettevõttel ei pruugi maksmise hetkel üldse pangakontol raha olla. Ta tõi näiteks ettevõtte, mille kasum on miljon eurot. Isegi, kui tal on miljon eurot kasumit, võib arvel olla miinus, sest raha on läinud arveldamistesse, toormesse ning ettevõtted on andnud krediiti ja makseajaga arveid, märkis ettevõtja. Klassikaline tulumaks sunniks eraldi seda raha planeerima ja see viib optimeerimiseni.

Seejuures oleks näiteks Krimeltele klassikaline tulumaks kasulik, samamoodi nagu ka teistele küpsetele ettevõtetele, kes maksavad dividende.

Just selle pärast on tema sõnul ka õiglane ka praegune süsteem, kus ettevõte maksab dividende ja tulumaksu siis, kui ta saab seda endale lubada. «Pregune süsteem soosib just alustavat ettevõtet,

kellel on teenitavat kasumit hädasti vaja ettevõtte arendamiseks,» märkis Puusaag.

«Poliitikud ei saa väga hästi aru, mida kasum tähendab – neile ongi see lihtsustatult nagu miljon pangakontol,» ütles ta, lisades, et kumbki meie majandusministritest ei teadnud, kui palju ettevõtted täna oma kasumist dividendideks maksavad.

Puusaag tõdes, et üks levinud vastuargument praegusele tulumaksule on, et välismaised emaettevõtted viivad kasumi tähtajatu laenuna välja. Ent pole teada, kui suur see protsent on, sõnas Puusaag. Ta märkis, et avalikkuse survel on näiteks pangad juba hakanud tulumaksu maksma. «Me ei tea, kui suure summa kasumit Eestisse ei tekiks, sest firmad ei suunaks enam raha siia,» nentis Puusaag, et raha tuuakse ka siia.


Allikas Majandus24.

Kommentaarid

 • Tony Belly  •  14. juuni 2015
  Garantiiga usalduse alusel antav laen

  Kas oled proovinud saada pankadelt laenu ilma edu? Hädasti on vaja raha, et saada välja võla? Vajad raha laiendamiseks või loomist oma äri? Me anda kõva raha laenude ja iga muud liiki laenu, mille intress alates 3% - 5%. Me anda laenu Üleriigilise alates 1,000.00 100 miljoni USD / naela / euro. Me rahastada 100% ja LTV 75% -85% on vara omandamise, Vasta sellele e-post: gtloans@live.com
   
  Regards
  Tony Belly
 • Hussain Al-Saidely  •  17. mai 2020
  Tere, kõik, ma olen Kuveidi ajakirjanik Hussain Al-Saidely ja tahan lihtsalt tänada hr Elijah'i (Loan Credit Institutions ), et ta andis mulle laenu 1 050 000,00 dollarit. Mul on olnud raske hankida Internetist laenu on erinevad rahvusvahelised laenuandjad Internetis petnud. Kuni leidsin mehe, kes tunnistas Loan Credit Institutions kohta, siis võtan aadressi ja järgin kõiki seal olevaid juhiseid, kuigi ma ei uskunud, et suurimaks üllatuseks kanti minu laen pangakontole, ma ei kaotanud kunagi midagi, Inshallah oli kõik võimalik. Ma tahan seda,
  Olen nüüd Kuveidi linnas luksuskodu omanik nende 3% intressimääraga laenufondide kaudu ja luban neid uudiseid ajakirjanikuna levitada ning ka nende kohta maailmale rääkida.

  Võtke nendega täna ühendust.

  Ettevõtte nimi: Loan Credit Institutions

  Helista / mis on rakendus: +393510483991

  E-post: loancreditinstitutions@gmail.com
 • Proua Judy  •  19. juuli 2020
  TESTISTAMINE KUIDAS MINU LAENU SAAN JURIIDILISEST ALLIKAST (loancreditinstitutions00@gmail.com)

  Tere, ma olen nime järgi proua Judy ja ma elan Jordaanias Russeifa linnas. Ma olen nii palju õnne ja rõõmu täis, tahaksin rääkida Jumala headusest minu elus, pärast nii mitu kuud proovimist saada laenu Internetis ja oli pettus, nii et mul tekkis meeleheitlikult võimalus saada laenu seaduslikult laenuandjalt Internetis, siis näen sõbra kommentaari nimega Tracie Rush ja rääkisin sellest legitiimsest laenufirmast, kus ta sai oma laenu kiirelt ja hõlpsalt, ilma stressita , nii et ta tutvustas mind hr Elijah-nimelise mehega, kes kontrollib firmat nimega Loan Credit Institutions, ja seepärast palusin madalat 2% intressimääraga laenusummat (90 000,00 USD), nii et laen kiideti heaks ja deponeeriti oma pangakontole, mille abil ma suutsin oma ettevõtte käivitamiseks ja arvete tasumiseks laenu saada, seega soovitan kõigil, kes on huvitatud kiire ja lihtsa laenu saamisest, võtke palun nendega ühendust e-posti teel :( loancreditinstitutions00@gmail.com) VÕI WhatsApp: +393510483991 saate mis tahes vajalikku laenu d täna,
  tänan teid, kui lugesite minu elu suurimaid tunnistusi.
 • Howell Budgie  •  24. august 2020
  This is the most wonderful thing i have ever experienced in my life, I never thought I will smile again, My husband left me with two kids for one year, All effort to bring him back failed and i was desperate to bring him back home I thought I'm not going to see him again not I read some testimonies about a love spell caster Called Dr PADMAN on how he has helped lots of people in bringing back their ex lovers within 48hours and I contacted him and he assured me that within 48 hours my husband will come back to me, i feel happy already when i heard that from him, In less than 48 hours my husband called me and informed me that he's coming home started begging for forgiveness saying it is the devils work, so I'm still surprise till now about this miracle, because it just too real to be real I know so many ladies are out there with the same problem of mine but i tell you today that there is a solution for it.for anyone who need his help Contact Dr PADMAN today via, Email address; padmanlovespell@yahoo.com Website: http://padmanspell.com/ or Whatsapp him on +19492293867
 • muthooth.finance@gmail.com  •  4. september 2020
  Do you need a genuine Loan to settle your bills and startup

  business? contact us now with your details to get a good

  Loan at a low rate of 3% per Annual email us:

  Do you need Personal Finance?

  Business Cash Finance?

  Unsecured Finance

  Fast and Simple Finance?

  Quick Application Process?

  Finance. Services Rendered include,

  *Debt Consolidation Finance

  *Business Finance Services

  *Personal Finance services Help

  Please write back if interested with our interest rate EMAIL: muthooth.finance@gmail.com
  Call or add us on what's App +91-7428831341
 • Claudia Klein  •  27. september 2020
  Tere ja Tere tulemast Spotlight Global Financial Services'i, minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate hädasti rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või saatke meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teil on 24 tunni jooksul oma kontol laen, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

  Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil saavutada mitmesuguseid eesmärke paljude laenutoodetega.

  Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud suur probleem Üksikisikutele, kellel on finantsprobleeme ja kes vajavad sellele lahendust, on paljudel inimestel kõrge huvi tõttu oma kohalikest pankadest või muudest finantsasutustest omakapitali laenu saamine nii keeruline intressimäär, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

  Enam pole ooteaegu ega pingelisi pangakülastusi. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu saada ja tehinguid sooritada igal ajal ja igal pool.

  Pakume 24-tunniseid maailmatasemel laenuteenuseid. Päringutele / küsimustele? - Saada meil | spotlightglobalservices@gmail.com | või saatke meile WhatsApp: +4915758108767 | & saada hetkega vastus

  Saate meid hõlpsasti meie veebisaidil kontrollida: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

  Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe sularaha, kirjutage lihtsalt meile ja saate laenu.

  Teie rahaline vabadus on teie kätes!
 • james eric  •  29. aprill 2021
  Do you need Personal Finance?
  Business Cash Finance?
  Unsecured Finance
  Fast and Simple Finance?
  Quick Application Process?
  Finance. Services Rendered include,
  *Debt Consolidation Finance
  *Business Finance Services
  *Personal Finance services Help
  contact us today and get the best lending service
  personal cash business cash just email us below
  Contact Us: financialserviceoffer876@gmail.com
  call or add us on what's app +918929509036
 • Kenneth Eliseussen  •  29. aprill 2021
  Am short of words for the amazing profit you helped me earn in just a week with binary options strategy am so sorry I doubted at the beginning, I invested $200 and earn $2,500 in just one week, and kept on investing more, today I am financially successful, Via WhatsApp +17657050044
  I advice you shouldn't hesitate. He's great.
 • Kenneth Eliseussen  •  29. aprill 2021
  Am short of words for the amazing profit you helped me earn in just a week with binary options strategy am so sorry I doubted at the beginning, I invested $200 and earn $2,500 in just one week, and kept on investing more, today I am financially successful, Via WhatsApp +17657050044
  I advice you shouldn't hesitate. He's great.
 • PATRICIA  •  25. juuni 2021
  My name is Patricia Dooley, i am here to share testimony on how i benefited from wilson investment platform i never believed,i invested $850 worth of bitcoin with him i received my profit of $7,225.00 without stress and i am reinvesting with them, i had paid my necessary bills and i reinvested again thanks Mr Wilson for helping me .. if you need help earning contact Mr Wilson on whats-app: +27633586789 or email: wilsontradeszone@gmail.com
 • Ingrid Bernaerts  •  31. jaanuar 2023
  Tere kõigile. Nägin kommentaare inimestelt, kes olid juba saanud oma laenu KARIN SABINE FINANCE GROUPilt ja siis otsustasin vastavalt nende soovitustele taotleda ja paar tundi tagasi kinnitasin oma isiklikul pangakontol kokku 9000 eurot, mille taotlesin. . See on tõesti suurepärane uudis ja soovitan kõigil, kes vajavad tõelist laenu, taotleda oma e-posti teel (sabinhelps@gmail.com whatsapp +7 901 709-57-43). Olen nüüd õnnelik, et sain laenu, mida küsisin

Lisa kommentaar

Email again: