Eestis on 20 000 renoveerimist vajavat kortermaja

TTÜ ehitusteaduskonna professor Jarek Kurnitski ütles, et Eestis on 20 000 renoveerimist vajavat kortermaja, millest pooled jõuaks korda teha 20 aasta jooksul.

TTÜ ehitusteaduskonna professor Jarek Kurnitski ütles, et Eestis on 20 000 renoveerimist vajavat kortermaja, millest pooled jõuaks korda teha 20 aasta jooksul.

Eestimaa on täis vanu rekonstrueerimata kortermaju, mille niiskustase on nii kõrge, et need kipuvad hallitama, või mille soojustus on nii vilets, et tuul ulub toas ning soojakadu on suur. Kredexi toetusel saab taotleda vanade kortermajade riiklikku renoveerimistoetust, mis on kuni 40% renoveerimismaksumusest.

Kurnitski märkis "Terevisioonis", et hetkeseisuga on terviklikult renoveeritud on umbes 700 maja. "Renoveerimist vajavaid maju on umbes 20 000. Arvutused näitavad, et järgmise 20 aasta jooksul pooled nendest majadust oleks võimalik ära renoveerida," ütles ta.

Ruutmeetri hind renoveerimisel on tema sõnul 200 eurot ruutmeetri peale.

Kurnitski ütles, et pärast renoveerimist jäävad kommunaalkulud koos laenumaksetega samale tasemele, mis oli enne renoveerimist. "Kui oskuslikult kasutada Kredexi toetust, siis korteriühistu saab renoveerimise sisuliselt tasuta./.../ Renoveerimise eelarvest võib saada 40 protsenti otsest rahalist toetust, ülejäänud 60 protsenti tuleb pangast küsida," selgitas ta.

"Põhimõte on selles, et tuleb teha üks kord ja terviklikult. Maja tuleb korralikult ära soojustada, välisseinad väljastpoolt soojustada, ankad välja vahetada, katus korda teha, uus soojustus panna, uus ventilatsioonisüsteem välja ehitada, mis on koos soojustagastusega ning küttesüsteem korrastada ja tasakaalustada," rääkis Kurnitski.

Kui minna toetust taotlema, siis peab kaasas olema valmis projekt. Kurnitski märkis, et Kredex ei saa taotlust tagasi lükata või rahuldamata jätta, kui kõik tingimused on täidetud.

Aleksander Krjukov

Allikas err.ee

Korteri kiirost Tallinnas 
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: