1Partner Kinnisvara: Tallinna korteritehingute arv on peagi vabalanguses

Novembris müüdi Tallinnas 837 korterit, mis on 10 protsenti vähem kui oktoobris, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul ootab kinnisvaraturgu järgmisel aastal tõenäoliselt kerge tehingumahtude langus. «Tallinna kinnisvara- ja ehitusturg on mitu aastat maksimumtuuridel pöörelnud – kiiremaks käiguks pole töömehi, materjali ega ostjatel ka raha,» täpsustas ta.

Mitmed projektid on juba praegu ootele pandud, sest kerkinud ehitushindade taustal ei tasu arendamine ennast enam ära. Kui nüüd müügiperioodid veelgi pikemaks peaksid venima, hakkame ilmselt üha rohkem nägema korteripakkumisi koos köögimööbli, auto või soojamaareisiga. Juba praegu lubavad arendajad Vahteri sõnul viimastele seisma jäänud korteritele koguni 100 000 euroseid allahindlusi.

Kuna suured kohalikud ehitusobjektid – T1 ja Tallinna vangla on valmis saanud ja ka Põhjamaade turg on pigem raugemise teel, ei ole järgmisel aastal ehitushinna ega kinnisvara jätkuvat hinnakasvu enam oodata. Sealjuures ei maksa ka langust karta.

«Selline trend võib kiirete kasvuaastate kõrval tunduda paigaltammumisena, aga on tegelikult mõistlik ja tervislik,» täpsustas Vahter.

Novembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1209 ostu-müügitehingut, mis on kaheksa protsenti vähem kui oktoobris. Novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1813 eurot, mis on 3,3 protsenti varasemast kuust vähem. Novembris müüdi Tallinnas 33 hoonestatud elamumaa krunti, mis on ühe võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 410 000 ning soodsaim 100 euro eest. Möödunud kuul müüdi 22 elamumaa krunti, mis on 17 võrra enam kui oktoobris. Kalleim krunt maksis üle miljoni ning odavaim 22 000 eurot.

Autor: Kristina Kostap  

Allikas postimees.ee

Ostame kortereid Tallinnas.
Kiire tehing!
Helista: +372 56 486 711Lisa kommentaar

Email again: