Kui kallist kodu oma sissetulekuga lubada saad?

Selleks, et kodulaenuga mitte liiale minna, tasub teada, kui kallist kodu sa oma sissetulekuga lubada saad. Millised on ses osas eestlaste võimalused?

Kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark kirjutab oma kogumikus "Nõuanded koduostjale", et Lääne-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides soovitatakse inimestel vaadata kodusid, mille hind jääb nende kahe kuni nelja aastapalga vahele.

Eestis on olud pisut teistsugused. Elatustase on madalam ja seepärast võiks kodu hind olla neli kuni viis, maksimaalselt kuus aastasissetulekut. See tähendab, et 1500eurose sissetuleku puhul võiks ostetava kodu väärtus olla kõige enam 108 000 eurot.

«Arvestama peab, et kinnisvara nõuab jooksvaid kulutusi. Seetõttu võib kallima kodu ostmine ja ülevalpidamine muutuda inimese jaoks rahaliselt liiga koormavaks,» kirjutab Toompark.

Mõistagi seab hinnale omad piirid ka see, kui palju laenu oma sissetulekute juures pangast saada on võimalik.

Allikas Postimees.

Ostame kortereid Tallinnas.
Raha kohe kätte!
Helista: +372 56 486 711

Kommentaarid

  • GB  •  13. jaanuar 2018
    Sissetulek sissetulekuks, aga kindlasti tuleks ka järele uurida erinevaid kodulaenu saamise võimalusi. Selleks on pangad ainult üks võimalus. Juurde võib vaadata näiteks aadressilt https://www.coolfinance.ee/laenud

Lisa kommentaar

Email again: