Korterelamute rekonstrueerimistoetuse algus leige

Korteriühistutele mõeldud KredExi rekonstrueerimistoetuse algus on olnud tagasihoidlik, laekunud on vaid neli avaldust.

Toetusi jagatakse alates aprilli aluses korterelamute soojakindlamaks muutmiseks ning energiatõhususe suurendamiseks. KredExi kommunikatsioonijuhi Tarmo Seliste sõnul on korteriühistutelt rekonstrueerimistoetuse saamiseks  laekunud paari kuuga neile 4 avaldust. Projekti kaasatud tehniliste konsultantide poole on ühistud Seliste sõnul aktiivselt pöördunud, samuti on tulnud palju päringuid KredExile. "Meetme vastu tuntakse korteriühistute poolt aktiivset huvi. Paar projekti on saadetud ekspertiisi, rekonstrueerimistöödega alustatud veel pole. Tulenevalt eeltööde suurest hulgast on hetkeks ka vähe taotlusi laekunud," kirjeldas Seliste toetusmeetme esimeste kuude arengut

Korteriühistutele mõeldud rekonstrueerimistoetusi on struktuurivahenditest planeeritud 102 mln eurot. Toetusi jagatakse korterelamute soojakindlamaks muutmiseks ning energiatõhususe suurendamiseks. Enne meetme algust eeldas KredEx ühistute suurt huvi ja on prognoosinud, et käesoleva aasta jooksul väljastatakse toetusi 150-200 korterelamutele 20 mln ulatuses.

Toetus on hetkel planeeritud ajavahemikuks 2015-2020. 102 miljonist saab rekonstrueerimistoetust ligikaudu 1000 korterelamut.

Allikas kinnisvarauudised.ee

Lisa kommentaar

Email again: