Bill Gatesi 25 tsitaati, mis avavad tema mõttemaailma

Maailma rikkaima inimese, tarkvaraettevõtte Microsoft kaasasutaja Bill Gatesivaranduse väärtuseks hindab Bloomberg pea 79 miljardit dollarit. Business Insider on tema viimastel aastakümnetel antud intervjuudest kokku kogunud 25 tsitaati, mis peegeldavad kõige paremini Gatesi mõttemaailma.

Senisest teekonnast

«On hämmastav, kuidas me jõudsime maailmast, kus keegi polnud arvutitest kuulnudki, maailma, kus need on kõigi igapäevaelu jaoks tarvilikud tööriistad. See oli unistus, mida ma tahtsin täita ning suures osas on see ka nii läinud , nagu ma arvasin. Muidugi võib vaielda selle üle, millised reklaamiärimudelid või võrguprotokollid on jätkusuutlikud või milliste tegevuste jaoks tuleks kasutada milliseid ekraanisuuruseid. Samas on vähem roboteid, kui ma oleks arvanud.»

Rolling Stone, 13. märts 2014

Sellest, miks Microsoftist sai edulugu

«Suurem osa meie konkurentidest olid ühe-toote-imed...Nad tegid ühe hea toote, kuid nad ei suutnud kunagi oma inseneritööd korda saada. Nad ei mõelnud tarkvarast laiemalt. Nad ei mõelnud tööriistadest või efektiivsusest. Seetõttu tegid nad vaid ühe toote, kuid ei arendanud selle põhjal välja uut, järgmise generatsiooni toodet.»

BBC, 19. juuni 2008

Varajasest koostööst Apple´iga

«Me panustasime kogu oma tuleviku sellele, et Macintosh on edukas, ning ka sellele, et graafilised kasutajaliidesed löövalt laiemalt läbi, kuid kõigepealt pidi seda populariseerima Macintosh. Seega töötasime koos. Ajakavad olid hägused, kvaliteet oli hägune. Hind. Steve´i algse jutu järgi pidi arvuti tulema palju odavam, kui see päriselt lõpuks välja kukkus, aga see oli OK.»

AllThingsD, 31. mai 2007

Steve Jobsiga koos töötamisest

«Steve ja mina olime väga erinevad, kuid meie ühiseks tugevaks küljeks oli õigete inimeste välja valimine. Me olime ülienergilised ning nägime väga palju vaeva. Me olime algse Maci tarkvara loomise ajal lähedased partnerid. See oli üldse hämmastav asi, kuna selle projekti kallal töötas rohkem meie inimesi, kui Apple´i töötajaid. Kuid me olime väga naiivsed. Steve lubas meile 499 dollarit maksvat arvutit, kuid äkitselt sai hinnaks hoopis 1999 dollarit. Aga igaljuhul, Maci projekt oli uskumatu kogemus.»

Rolling Stone, 13. märts, 2014

Steve Jobsi surmast

«On vähe inimesi, kellel on nii tugev ja tähendusrikas mõju maailmale, mõju, mida tunnevad veel mitmed järeltulevad põlved. Neile, kellel oli õnne temaga koos töötada, oli see ülimalt suureks auks. Ma hakkan Steve´i tohutult igatsema.»

Business Insider 2011

Microsofti kasvust

«Tead, isegi siis, kui me panime 1975. aastal Microsoftis kirja, et «arvuti igale lauale ja igasse kodusse», ei saanud me aru, et selleks peaks me olema väga suur ettevõte. Ma mõtlesin iga kord: «oh jumal, kas me suudame enda suurust kahekordistada?»

AllThingsD, 31.mai 2007

Maailma vähem muutvate asjade nautimisest

«Bridži mängimine on vanamoodne asi, mis mulle väga meeldib...Samuti pesen ma igal õhtul nõusid - teised inimesed küll pakuvad end vabatahtlikuna välja, kuid mulle meeldib viis, kuidas ma seda ise teen.»

Reddit, 10. veebruar 2014

Edust

«Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada.»

The Road Ahead, 1995

Läbikukkumisest

«Edu tähistamine on OK, kuid olulisem on pöörata tähelepanu läbikukkumistest õppimisele.»

Investing Answers, 2011

Süütunnet tekitav nauding

«Eralennuki omamine on nauding, mille pärast tunnen teatud määral süüd. Warren Buffett kutsub oma eralennukit «kaitstamatuks». Samas jõuan ma selle abil oma fondi jaoks paljudesse maailma kohtadesse, kuhu ma muidu ei saaks minna.»

Reddit, 10. veebruar 2014

Tehnoloogia rollist

«Muidugi võid sa külastada Bangalores Infosysi keskust, kuid kolm miili kaugemal näed sa inimesi, kellel puudub kanalisatsioon ja joogivesi. Maailm ei ole lame ning arvutid ei ole inimvajaduste hierarhias esimese viie seas.»

The Financial Times, 1. november 2013

Sellest, kuidas intelligentsust defineerida

«See on petlik mõiste. On olemas teatud teravus, võime uusi fakte endasse imeda. Sukelduda tundmatusse situatsiooni, saada mingi üldine seletus selle kohta ning tulla koheselt välja oma ideedega. Küsida läbinägelikke küsimusi. Analüüsida asju reaalajas. Võime mäletada. Ühendada omavahel alasid, mis esmapilgul tunduvad eraldiseisvad. Teatud loomingulisus, mis lubab inimestel olla efektiivne.»

Playboy, 1994

Sellest, miks ta tahab haiguseid maailmast välja juurida

«Haiguste hävitamine on eriline asi...Null on maagiline number. Sa kas teed kõik, mis vaja, et nullini jõuda ning oled õnnelik, et seda tegid; või jõuad sellele lähedale, annad alla ning see olukord muutub tagasi endiseks, mis tähendab, et sa oled raisanud tohutult ressursse, mida oleks võinud mujal rakendada.»

The Financial Times, 1. november 2013

Raha rollist

«Toitu ja rõivaid silmas pidades on mu eest hästi hoolitsetud...Rahast pole mulle peale teatud punkti enam mingit kasu...Selle kasu seisneb täielikult hoopis organisatsiooni ehitamises ning ressursside maailma vaeseimate inimesteni viimises.»

The Telegraph UK, 18. jaanuar, 2013

Oma elutööst

«Ükskõik, mida ma ka edaspidi ei teeks, on kõige olulisem asi, mille arendamises ma sain kaasa lüüa, personaalarvutid. See oli minu eluks teismelisena, kõige olulisemaks asjaks minu kahekümnendates ja kolmekümnendates aastates; ma teadsin, et ma pean alles hiljem abielluma, kuna ma olin sellest nii haaratud. See on mu elutöö.»

AllThingsD, 31. mai 2007

Valitsusest

«Sa pead olema teatud mõttes realistlik ja mõistma, et valitsus on üsna nüri tööriist ning kui kõrgelt kvalifitseeritud inimesed ei pööra selle tegevusele õigete mõõtmisviisidega pidevat tähelepanu, hakkab see asju enam mitte nii hästi tegema.»

Rolling Stone, 13. märts 2014

Arengu ja riskikapitali vastandamisest

«Tead, arengut nähakse vahel projektina, kus antakse inimestele mingid asjad ning suurt midagi muud ei juhtugi, mis on ka muidugi üks võimalik viis, kuid kui keskendutaksegi ainult sellele, tuleb tõdeda, et riskikapital on üsna rumal. Selle õnnestumisreiting on haletsusväärne. Kuid vahel tekivad edulood, sa rahastad kogemata järgmist Google´it või midagi sellist ning seejärel nimetatakse riskikapitali maailma ajaloo parimaks alaks. Meie õnnestumisreiting arengusse panustades on riskikapitalist parem, kuid me peaks üritama seda veelgi paremaks muuta.»

Rolling Stone, 13. märts 2014

Rahulolematute klientide väärtusest

«Sinu kõige rahulolematud kliendid on sinu parimaks õppimise allikaks.»

Forbes, 4. märts 2014

Konkurentsist

«Microsoftil on minevikus olnud selgeid rivaale. Hea, et meil on olemas muuseumid, mis sellest tunnistust annavad.»

Infoworld, 1. oktoober 2004

Enda kohast universumis

«Muidugi on võimalik - kunagi ju ei tea - et universum eksisteerib ainult minu jaoks. Kui see nii on, siis ma pean tunnistama, et mul läheb päris hästi.»

TIME, 13. jaanuar 1997

Intellektuaalomandist

«Intellektuaalomandil on sama pikk säilivusaeg kui banaanil.»

Seattle Post Intelligencer, 7. juuli 2011

Ärist

«Oma mõtlemisest pühendan ma võib-olla 10 protsenti ärile. Äri ei ole midagi nii keerulist. Ma ei lisaks «äri» oma visiitkaardile.»

Playboy, juuli 1994

Kapitalismi piiridest

«Turg ei suuna teadlasi, suhtlejaid, mõtlejaid, valitsust õigete asjade tegemise poole. Kuid selleks, et saavutada vajalikku progressi, on meil vaja neile asjadele tähelepanu pöörata ning kaasata suurepäraseid inimesi, kes hoolivad ning kaasavad ka teisi.»

TED Talk, 2009. aasta veebruar

Innovatsiooni olulisusest

«Meie tänapäevane elustiil ei ole poliitiliselt loodud. Enne 1700. aastat olid kõik ülimalt vaesed. Elu oli lühike ja jõhker. Seda mitte seetõttu, et meil ei olnud häid poliitikuid, meil oli väga palju häid poliitikuid. Kuid just siis alustasime me leiutamisega - elekter, aurumootorid, mikroprotsessorit, meditsiin, geneetika ja kõik muu. Jah, stabiilsus ja haridus on olulised - ma kindlasti ei alaväärista neid - kuid progressi veab edasi innovatsioon.»

Rolling Stone, 13. märts, 2014

Töötajatele kiirelt tõe näkku ütlemisest

«Kui ma leian, et miski on ajaraisk või sobimatu, siis ma ei taha sellele viitamiseks oodata. Ma ütlen seda kohe, reaalajas. Ühe koosoleku jooksul võib kuulda mind mitu korda ütlemas «see on kõige rumalam asi, mida ma olen eales kuulnud.»

Playboy, 1994

Allikas Postimees.


Lisa kommentaar

Email again: